Vyhľadávanie

Revicoll MAX - prečo by ste ho nemali vynechať?

1027x

Multifunkčný prípravok, ktorý významne podporuje fungovanie obehovej sústavy, imunity, tiež kostí a chrupaviek.
Podporuje normálne fungovanie nervovej sústavy. Prispieva k urýchleniu regenerácie zlomenín, úrazov, hojeniu rán.
Pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, vlasov a nechtov.

Revicoll MAX

Doplnok stravy Revicoll MAX je komplementárny, 100% prírodného pôvodu, obsahuje bohatú škálu synergicky pôsobiacich minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré telo nedokáže syntetizovať samo a preto ich musí získavať zo stravy.
Komplementárny a kompletný znamená, že obsahuje kompletnú sadu vitamínov A, D, E, K rozpustných v tukoch a „kvapku tuku” v podobe rybieho oleja, nevyhnutnú pre ich normálnu absorpciu.

Nutrivi Revicoll MAX

Revicoll MAX je odlišný od predchodcu v tom, že má navýšené množstvo EPA a DHA (kombinácia tukov z morských rýb). Jedna kapsula teda obsahuje 144mg EPA, a 96mg DHA. Všetky ostatné hodnoty zostali zachované z predchádzajúcej verzie produktu Revicoll.

Odporúčané množstvo sú 2 kapsule denne, t.j. 288mg EPA, 192mg DHA čo sú už veľmi zaujímavé hodnoty a z hľadiska dlhodobých klinických štúdií, tie ukazujú že tieto hodnoty sú pre naše zdravie prínosné nielen z hľadiska ochorenia srdca a ciev, ale sú tiež dôležité z hľadiska fungovania mozgu.

Pri konzumovaní 2 kapsúl denne dosiahneme 2000% referenčných hodnôt pre vitamín D. Dosiahneme 100% referenčných hodnôt pre vitamín A, tak isto 100% pre vitamín E a dostaneme sa dokonca k 130% vitamínu K2MK7.


Vitamín D

Tento vitamín má vplyv na kvalitu našej kostry, ale zásadný vplyv má aj na imunitu. AŽ 95% populácie má nedostatočnú koncentráciu vitamínu D. Dôležitosť vitamínu D sa zvyšuje hlavne súčasnej dobe, pretože sa ukázalo, že prítomnosť vitamínu D v ľudskom organizme zásadným spôsobom modifikuje našu imunitu, ktorá súvisí s covidovou infekciou. Pacienti so zníženou hladinou vitamínu D majú väčšinou ťažší priebeh covidovej infekcie. Z tohto dôvodu je vitamín D spolu s tukmi z morských rýb na špičke odporúčaní týkajúcich sa zložiek stravy, ktoré chránia náš organizmus z hľadiska imunity ako celku.
Agentura EFSA – agentúra, ktorá má na starosti doplnky stravy a vitamíny zmenila odporúčania týkajúce sa vitamínu D, v podstate o 200% navýšili tolerované hodnoty na 4000 IU jednotiek denne, čo je 100 mikro gramov (µg). Jedna kapsula Revicol MAX obsahuje 50µg, preto odporúčame užívanie 2 kapsúl denne. Poznámka: upravené hodnoty denného príjmu vitamínu D nie sú ešte v každej krajine legislatívne prijaté.


Vitamín E

Veľmi silný antioxidant a chráni náš organizmus. A vieme, že zároveň zvyšuje imunitnú odpoveď u chorých, ale aj u zdravých ľudí. Ďalšou veľmi dôležitou funkciou je, že bráni preniknutiu infekcie do nášho organizmu. Tak isto vieme, že ľudia ktorí majú nižšiu koncentráciu vitamínu E sú náchylnejší na vírusové a bakteriálne ochorenia.
Najlepší pre náš organizmus je prirodzený vitamín E obsiahnutý napr. v rybích tukoch, nie umelo vytvorený v laboratóriách. Takže pokiaľ máme užívať vitamín E, tak z rybích olejov.


Olej z morských rýb a omega3 EPA a DHA

Toto je zložka, ktorá sa zvýšila v produkte Revicoll MAX. Rybie tuky obsahujú 2 mastné kyseliny EPA a DHA. Tieto mastné kyseliny zásadným spôsobom ovplyvňujú ľudské zdravie. EPA je tzv. protizápalová, bráni vzniku krvných zrazenín, znižuje koncentráciu triglyceridov v krvi. DHA je zásadná pre vývoj mozgu. Rybí olej je zároveň nositeľom vitamínu E a vitamínu D v ich prirodzenej forme, t.j. v tej forme, ktorá je pre nás najúčinnejšia.


Vitamín A

Podieľa sa na tvorbe rodopsínu, čo je zrakový pigment citlivý na svetlo. Priaznivý vplyv má na udržanie silných a zdravých kostí, krásnej pokožky a na tráviaci trakt. Telo chráni proti infekciám, ku ktorým je náchylnejší po fyzickej aktivite. Podieľa sa tiež na zdraviu červených a bielych krviniek. Vitamín A je tiež dôležitým antioxidantom.


Vitamín K

Vo forme K2 MK-7 umožňuje správnu absorpciu vitamínu D a vápniku.


Podobné články